سیاسی

حادثه تروریستی در هلند؟ +جزئیات

پلیس هلند امروز پنجشنبه اعلام کرد چندین نفر بر اثر وقوع دو تیراندازی در بیمارستان دانشگاه و همچنین در یک خانه در شهر بندری «روتردام» کشته شده‌اند.

گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس حاکی است پلیس هلند هنوز شمار دقیق قربانیان در این حادثه را اعلام نکرده است. گزارش‌های اولیه حاکی است دو تیراندازی با هم مرتبطند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه ضارب ابتدا اقدام به تیراندازی در یک خانه کرده و بعد از آن به سمت یک مرکز درمانی در همان نزدیکی رفته و به روی حاضران آتش گشوده است. در هر دو مکان آتش‌سوزی رخ داد اما اندکی بعد مهار شد.

مسئولان هلندی اندکی قبل‌تر اعلام کرده بودند مردی که لباس نظامی به تن داشته با یک سلاح به سمت یک کلاس درس در بیمارستان دانشگاه حمله کرده و یک نفر را زخمی کرده است.

پلیس گفته یک مرد ۳۲ ساله را دستگیر کرده است. به گفته پلیس او مظنون به انجام هر دو عملیات تیراندازی است. مسئولان هلند احتمال دست داشتن چند ضارب در این حادثه را رد کرده‌اند. مسئولان هلند هنوز به انگیزه ضارب از این تیراندازی اشاره نکرده‌اند.

مرکز درمانی «اراسموس» در شبکه‌های اجتماعی از مردم خواسته به این بیمارستان نروند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته در سال جاری میلادی موارد متعددی از انفجارهای کوچک در منازل و کسب‌ و کارها گزارش شده که عاملان آنها معمولا گروه‌های تبهکار رقیب بوده‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا