اخبار

رسول نجفیان مشغول ساختِ مجموعه‌ای آموزشی برای ادبیات ایران

رسول نجفیان مشغول ساختِ مجموعه‌ای آموزشی برای ادبیات ایران

سینما و تلویزیون که او را به خالق «عجب رسمیه» هم می‌شناسند، این روزها مشغول ساختِ‌ مجموعه‌ای آموزشی برای ادبیات ایران است که به زودی مهیای پخش از تلویزیون خواهد شد. این خبر را حسین نعمتی مدیر گروه آموزش‌های عمومی شبکه آموزش در میانِ جزئیات اتفاقات جدید این شبکه تلویزیونی اعلام کرده است.

«ژرفا خند» عنوان مجموعه آموزشی ادبیات ایران است که آن را تهیه می‌کند. این مجموعه نقالی و نمایش برای آموزش محتوای ادبیات ایرانی از شاهنامه فردوسی، مثنوی معنوی، گلستان و بوستان سعدی و نظامی انتخاب شده است. بخشی از این مجموعه به صورت نقالی با صدایِ خود «نجفیان» و فرازهای شعر را گروهِ‌او همخوانی می‌کنند و لحظاتی هم به صورت نمایشی خواهد بود.

طبق پیگیری‌هایی که شده این مجموعه مراحل تولید را سپری می‌کند و 60 قسمت تقریباً 25 دقیقه‌ای است. بنابر توضیحات مدیر گروه آموزش‌های عمومی شبکه آموزش احتمالاً تا یک ماه آینده این مجموعه تلویزیونی به پخش خواهد رسید.

رسول نجفیان مشغول ساختِ مجموعه‌ای آموزشی برای ادبیات ایران

همچنین برنامه‌هایی همچون «بازی موازی» در حوزه گیمرها طراحی شده، مدرسه تلویزیونی توأم با بازی پیش می‌رود، برنامه «پرستاره» و برنامه «واکنش سریع» را با مباحث پیچیده‌ای به آنتن می‌آورد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا