فرهنگی و هنری

قوانین پوشش در دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد

به گزارش «مبلغ»- دانشگاه علامه‌طباطبائی همزمان با آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اهم قوانین پوشش و شئونات دانشگاهیان را اعلام کرد که به شرح زیر است:

«به‌منظور حفظ شأن و حریم فرهنگی دانشگاه و نهادینه‌سازی فرهنگ عفاف و حجاب، لازم است نسبت‌به ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی، توجه به حقوق دیگران و رعایت مقررات دانشگاه خردورزانه کوشا باشیم. بدین منظور ضمن تشکر صمیمانه از همکاری شما در جهت حفظ قداست و ارتقای فضای معنوی دانشگاه، خلاصه مفاد آیین‌نامه پوشش و شئونات دانشگاه علامه طباطبایی به شرح ذیل اعلام می‌شود و خواهشمند است تمام دانشگاهیان در کلیه محیط‌های دانشگاه (کلاس‌ها، کتاب‌خانه ها، سالن‌های مطالعه، سالن‌های همایش، سلف های غذاخوری، محوطه دانشگاه، سرویس‌های ایاب و ذهاب و کلیه برنامه‌ها اردوها و بازدیدهای علمی و فرهنگی) نسبت‌به رعایت آن‌ها متعهد باشند.

یک: رعایت موازین شرعی و شئونات دانشگاهی در ارتباط با نامحرم الزام است.

دو: کشف حجاب، استفاده از روسری کوتاه و غیرمتعارف، شال و کلاه بدون روسری یا مقنعه ممنوع است.

سه: آرایش تند و زننده صورت و مو مجاز نیست.

چهار: هر نوع خال‌کوبی و تاتو ممنوع است.

پنج: همراه داشتن، استفاده و تبادل انواع دخانیات، مشروبات الکلی و روان‌گردان ها ممنوع است.

شش: استفاده از زیورآلات غیرمعمول در بینی، زبان، لب، ابرو و غیره ممنوع است.

هفت: پوشیدن لباس‌هایی که باعث خودنمایی و جلب توجه غیرطبیعی دیگران می‌شود ممنوع است از جمله : الف: لباس‌هایی با نمادها، عکس‌ها یا نوشته‌های خشونت‌آمیز، غیراخلاقی، توهین‌آمیز و تبلیغ گروه‌های غیرقانونی.

ب: لباس‌های بدن‌نما یا بیش‌ازحد نازک.

لباس‌هایی که بخش‌هایی از بدن را نپوشاند و یا پوشیدن لباس‌های مجلسی، مانتوی کوتاه، تونیک، لباس‌های تنگ، چسبان، ساپورت، پاره (زاپ دار) و جلوباز.

کفش و چکمه با پاشنه و ساق بلند و نامتعارف.

دانشگاه علامه طباطبایی با افتخار همواره میزبان دانشگاهیان بوده‌است که در رعایت شئون دانشجویی سرآمد هستند بااین‌وجود تذکر این نکته لازم است که مطابق آیین‌نامه انضباطی افرادی که شأن و قداست محیط علمی و فرهنگی دانشگاه را رعایت نکند، مطابق مقررات با آن‌ها رفتار خواهد شد.»

قوانین پوشش در دانشگاه علامه طباطبایی اعلام شد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا