سیاسی

نقشه اسرائیل برای جنگ در سال ۲۰۲۴

امیر بوحبوط، خبرنگار امور نظامی پایگاه عبری زبان واللا نیوز در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، ارتش اسرائیل بر این باور است که سال آینده میلادی هم برای اسرائیل سال جنگ بوده و نیروهای احتیاط همچنان باید در یگان‌های خود حضور داشته باشند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، ارتش اسرائیل معتقد است که مرحله دوم از جنگ در غزه هنوز به پایان نرسیده است و تا زمانی که این جنگ ادامه پیدا کند نیاز به حضور گسترده نیروهای احتیاط هم وجود خواهد داشت، پس سال ۲۰۲۴ تمامی نیروهای احتیاط همچنان باید در خدمت ارتش باشند.

واللا نیوز همچنین به نقل از منابع آگاه در ارتش خبر داد، ارتش اسرائیل همچنان در مرحله دوم از جنگ خود قرار دارد، در این مرحله در حال تکمیل تسلط خود بر شمال نوار غزه و ادامه پیشروی در خان یونس است و هنوز مرحله سوم از جنگ آغاز نشده است که در چارچوب آن تسلط عملیاتی بر تمامی مناطق انجام و زمینه بازگشت شهرک نشینان فراهم می‌شود.

از اینرو ارتش تاکید کرد با توجه به اینکه مرحله دوم هنوز به پایان نرسیده است، نیروهای احتیاط باید به همان شکل گسترده خود در خدمت ارتش بوده و تنها بعد از آغاز مرحله سوم به تدریج ماموریت این نیروها به پایان خواهد رسید.

از دیدگاه ارتش اسرائیل سال ۲۰۲۴ هم سال جنگ محسوب می‌شود.

شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی در همین رابطه ادعا کرد، احتمالا ارتش اسرائیل بعد از پایان جنگ در جنوب (فلسطین اشغالی) جنگ همه جانبه ای را در شمال علیه حزب الله آغاز کند.

گفتنی است به دلیل فراخوانی گسترده صهیونیست‌ها به خدمت احتیاط بسیاری از پروژهها در رژیم صهیونیستی متوقف شده و شمار قابل توجهی از مشاغل کوچک و متوسط نیز به دلیل حضور صاحبان و کارمندان اصلی آن در این جنگ، با بحران ورشکستگی مواجه شده‌اند و امیدوار بودند با پایان سال جاری میلادی این مشکل به پایان برسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا