علمی

امشب به آسمان نگاه کنید؛ ماهواره‌های استارلینک به فضا پرتاب می‌شوند!

تینا مزدکی_ به گفته این شرکت، این موشک ۲۳ ماهواره استارلینک را از مجموعه پرتاب فضایی ۴۰ در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال به مدار خواهد برد.

انتظار می رود این هجدهمین پرواز برای تقویت کننده مرحله اول باشد که در این ماموریت استفاده شده است، که قبلا برای پرتاب Crew Demo-۲، ANASIS-۱۱، CRS-۲۱، Transporter-۱، Transporter-۳ و ۱۲ Starlink استفاده شده بود.

امشب به آسمان نگاه کنید؛ ماهواره‌های استارلینک به فضا پرتاب می‌شوند!

ناوگان وسیعی از ماهواره‌های استارلینک به دور زمین می‌چرخند و پوشش اینترنتی را در مقیاس جهانی فراهم می‌کنند. در یک شب صاف، ممکن است بتوانید نگاهی اجمالی به چند ماهواره در این ابرصورت فلکی در حال حرکت در آسمان بیندازید و اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که بلافاصله پس از استقرار آنها را ببینید، حتی ممکن است آنها را به عنوان «قطار ماهواره‌ای استارلینک» ببینید.

در حالی که ناوگان ماهواره‌ای در حال رشد تهدیدی برای رصدهای نجومی است، اگر بدانید چه زمانی و کجا باید نگاه کنید، می‌تواند هدف جالبی برای آسمان‌نگاران باشد. قطارهای استارلینک که به‌عنوان رشته‌ای از نورهای درخشان در آسمان ظاهر می‌شوند، در اولین باری که به آسمان رفتند، گزارش‌های متعددی از مشاهده یوفو را به همراه داشته‌اند.

اگر به آسمان نگاهی بیاندازید، ماهواره‌های استارلینک را می‌بینید!/ عکس

اما خطوط طویل نورها فقط اندکی پس از پرتاب قابل مشاهده هستند. هنگامی که ماهواره ها به ارتفاع عملیاتی خود یعنی ۵۵۰ کیلومتر صعود می‌کنند، پراکنده می‌شوند و تشخیص آنها در پس زمینه ستارگان بسیار دشوارتر است، اگرچه یک عکس تایم لپس آنها را راحت تر تشخیص می‌دهد.

منبع: clickorlando

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا