علمی

این آیفون ۱۶ پرو است!

در فاصله‌ی کوتاه پس از عرضه‌ی آیفون ۱۵ در سراسر دنیا، شایعات مربوط‌به آیفون ۱۶ از گوشه و کنار شنیده می‌شوند. افشاگران باور دارند که اپل سال آینده چهار گوشی در قالب خانواده‌ی آیفون ۱۶ روانه‌ی بازار می‌کند. شاید در کنار مدل‌های همیشگی، شاهد رونمایی مدل اولترا نیز باشیم.

پیش‌تر گفته شده بود اپل در سال ۲۰۲۵ با گوشی‌های سری آیفون ۱۷ روند حذف داینامیک آیلند (جزیره‌ی کپسولی نمایشگر) را شروع می‌کند، اما صفحه‌ی Apple Hub در شبکه‌ی اجتماعی ایکس رندر هیجان‌انگیزی منتشر کرده است که آیفون ۱۶ پرو را با حفره‌ی دایره‌ای نشان می‌دهد.

آیفون ۱۶ پرو در کنار آیفون ۱۵ پرو فاش شده غیررسمی

گوشی‌های آیفون در بالای نمایشگر افزون‌بر دوربین سلفی دارای حسگرهای پرتعداد برای فناوری فیس ID هستند. اپل می‌خواهد در مرحله‌ی اول این حسگرها را به زیر پنل ببرد و در مرحله‌ی بعد دوربین سلفی را نیز به زیر نمایشگر منتقل کند.

در حال حاضر برخی از گوشی‌ها نظیر پرچمدارهای ZTE و سری گلکسی زد فولد سامسونگ به دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهزند؛ اما این دوربین‌ها فعلاً عملکرد چندان خوبی ندارند و اپل ریسک استفاده از آن‌ها را به جان نمی‌خرد. تا زمانی که دوربین‌های زیر نمایشگر به کیفیت قابل‌ قبول نرسند، شاهد حذف حفره‌ی نمایشگر آیفون نخواهیم بود.
اپل احتمالاً سال آینده در هر چهار گوشی جدیدش از

پردازنده‌ های سری A18 استفاده می‌کند (مدل‌های پرو و پرو مکس به A18 Pro مجهز خواهند بود). مشخص نیست که قیمت گوشی آیفون ۱۶ نسبت‌ به قیمت گوشی آیفون ۱۵ افزایش می‌یابد یا نه.

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا