علمی

بزرگترین تمدن جهان درست زیر پای ماست!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حالی که حشرات شاید نادیده گرفته‌شده‌ترین گروه جانوری در جهان هستند، اما به مراتب بیشتر از همه هستندY از پروانه‌ها گرفته تا سوسک‌ها، تقریباً در تمام اکوسیستم‌های روی زمین زندگی می‌کنند و گروهی هستند که ممکن است بزرگترین تمدن را درست زیر پای ما ایجاد کرده باشند.

خانواده «Formicidae» شامل تقریباً 12000 گونه مورچه است. با وجود ثروت و تنوع گونه‌ها، مورچه‌ها همگی از یک طرح اولیه بدن پیروی می‌کنند و هر گونه در کلونی‌های پیچیده اجتماعی زندگی می‌کند. این حشرات کوچولو به عنوان یک گروه اجتماعی بسیار فراتر از بدن کوچک خود توانایی دارند.

بزرگترین تمدن جهان درست زیر پای ماست!

برای ارائه ایده‌ای از میزان توانمندی مورچه‌ها، محققان پیش‌بینی می‌کنند که یک سوم زیست توده جانوری جنگل‌های بارانی آمازون به طور کامل از مورچه‌ها و موریانه‌ها تشکیل شده‌است. در حالی که تغییراتی بین گونه‌های مختلف وجود دارد، اکثر مستعمرات از سلسله مراتب یکسانی شامل کارگران، سربازان، ملکه های ارگاتوئید و ملکه پیروی می‌کنند.

ملکه مسئول تخم گذاری مستعمرات است، اما مسئول این نیست که به هر مورچه بگوید چه کاری انجام دهد. در عوض، این حشرات از نظر بیولوژیکی برای یک شغل خاص مناسب هستند و از توانایی های ارتباطی استثنایی خود برای انجام وظایف خود استفاده می کنند.

منبع: iflscience

بیشتر بخوانید:

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا