علمی

رقیب توییتر دو میلیون کاربر دارد!

شبکه‌ی اجتماعی غیر متمرکز بلواسکای که یکی از رقبای ایکس (توییتر سابق) محسوب می‌شود، اکنون دو میلیون کاربر فعال دارد.

بلواسکای، شبکه‌ی اجتماعی غیر متمرکز جایگزین ایکس (توییتر سابق)، می‌گوید تعداد کاربرانش از دو میلیون عبور کرده و این موضوع تنها دو ماه پس از عبور از یک میلیون کاربر اتفاق افتاده است. این شرکت همچنین در حال اضافه کردن یک رابط وب عمومی است که می‌تواند به جذاب‌تر شدن آن برای خبرنگاران و دیگر کاربران کمک کند.

یکی از موانع بزرگ بلواسکای برای جذب کاربران بیشتر این است که افراد نمی‌توانند لینک‌ پست‌ها را بدون ایجاد حساب‌کاربری مشاهده کنند، بنابراین یک رابط وب‌ عمومی در نهایت به رفع این مشکل کمک می‌کند. براساس اعلام رسمی بلواسکای، این رابط عمومی قرار است در اواخر ماه جاری میلادی ارائه شود.

بلواسکای از نظر فنی یک شبکه‌ی اجتماعی غیر متمرکز است و براساس پروتکل AT ساخته شده، اما کاربران برای ثبت‌نام در بلواسکای (که هنوز فقط با داشتن دعوت‌نامه مجاز است) باید از طریق شبکه‌ی اصلی این شرکت اقدام کنند.

شبکه‌ی یکپارچه به کاربران اجازه می‌دهد به جای یک پلتفرم مرکزی بزرگ مانند ساختار اکثر شبکه‌های اجتماعی، از طریق ارائه دهندگان مختلف پست بگذارند. در حال حاضر، Mastodon برجسته‌ترین پلتفرم غیرمتمرکز شبیه به توییتر است که از چندین ارائه‌دهنده پشتیبانی می‌کند و خبرنگاران و متخصصان زیادی را به خود جذب کرده است.

بلواسکای همچنین تأیید کرده است که اخیراً ویژگی‌هایی مانند اعلان‌های گوشی، تأیید ایمیل برای حساب کاربری و بهبودهای مربوط به دسترسی را به برنامه‌ی خود اضافه کرده است.

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا