علمی

ضربات مرگبار فک‌های نر غول‌پیکر چه رازی با خود دارد؟/ فیلم

تینا مزدکی_ زمانی که یک فک فیلی نر به سن بلوغ می‌رسد، جنگ‌های سلطه طلبانه شدید آغاز می‌شود. در فیلمی که اخیرا از لحظه درگیری فک‌ها ضبط شده‌است، یکی از فک‌ها دهان خود را تا جایی که می‌تواند باز می‌کند. یک آواز با فرکانس پایین فاز اولیه درگیری را مشخصی می‌کند. مبارزه برای سلطه ممکن است به یک حمله فیزیکی وحشیانه تبدیل شود. این زمانی است که فک‌های فیلی نر شروع به مبارزه با یکدیگر بر سر قلمرو، حقوق جفت‌گیری و موقعیت‌های بالاتر در ساختار اجتماعی می‌کنند.

به نظر می‌رسد که این درگیری‌ها بیشتر در خشکی یا در آب‌های کم عمق اتفاق می‌افتد، جایی که آنها می‌توانند بدن‌های عظیم خود را به ارتفاعات تهدیدآمیز برسانند. مبارزات اغلب بیش از چند دقیقه طول نمی‌کشد و با عقب نشینی یکی از افراد در میان رقابت شدید بین مردان به پایان می‌رسد.

پنگوئن‌های اطراف فک‌ها با نزدیک‌تر شدن و نزدیک‌تر شدن یکی از فک‌های فیلی‌نر شروع به دویدن می‌کنند. هنگامی که آنها به یکدیگر نزدیک می‌شوند، قبل از اینکه با یکدیگر برخورد کنند، بدن خود را به صورت عمودی بالا می‌آورند. آنها این کار را در حالی انجام می‌دهند که آواز با فرکانس پایین را دامه می‌دهند و با دهان باز به بدن حریف ضربه می‌زنند. ضخامت پوست آن‌ها نزدیک به 15 سانتی‌متر است که نفوذ به پوست آن‌ها را بسیار دشوار می‌کند.

با ادامه مبارزه دو نر، خون شروع به پخش شدن می‌کند. بدن عظیم و دندان‌های تیز آنها که در بدن‌های یکدیگر فرو می‌روند باعث ایجاد شکاف‌های بزرگ می‌شوند. این جانوران قد و قامت بزرگی دارند. قد بزرگسالان نر می‌تواند به بیش از 4 متر برسد و تا 2041 کلوگرم وزن داشته باشد.

یک ضربه تند به مهاجم باعث می‌شود که فک فیل نر اصلی یک مسابقه پیروزمندانه را رهبری کند. بازنده به سرعت راه خود را به سمت آب برمی‌گرداند.

منبع: AZANIMALS

  • بیشتر بخوانید:

  • مار غول‌پیکری که پس از زلزله از زمین بیرون آمد/ عکس

  • وقتی شکارچی شکار می‌شود/ تقلای تمساح برای زنده ماندن/ عکس

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا