سیاسی

مقاومت سرسختانه مبارزان فلسطینی، صهیونیست‌ها را زمین‌گیر کرد / هلاکت ۱۳ نظامی اسرائیلی در شمال غزه

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه برای بیست و ششمین روز متوالی مناطق مختلفی از نوار غزه به ویژه در خان‌یونس و شمال غزه را به شدت بمباران کردند که در اثر آن شماری به شهادت رسیدند. از سوی دیگر، بنا به گزارش‌های منتشر شده، درگیری بین نیروهای مقاومت و ارتش متجاوز صهیونیستی در شرق شهر خان‌یونس به شدت ادامه داشته است.

صهیونیست امروز با حمله به جبالیا جنایتی دیگر خلق کردند. الجزیره گزارش داد ، در بمباران یک محله مسکونی دیگر در منطقه «الفالوجا» در اردوگاه جبالیا ده‌ها نفر شهید و مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای غزه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر تاکنون به 8796 نفر افزایش یافته است. وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد که از بین شهدا 3هزار و 648 کودک و 2هزار و 290 زن هستند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد: «16 بیمارستان در نوار غزه به دلیل بمباران‌های رژیم صهیونیستی و تمام شدن سوخت از فرآیند خدمت‌رسانی به بیماران خارج شده‌اند که آخرین آن‌ها " الصداقة الترکی" ( دوستی ترکیه ) برای بیماران سرطانی بود».

از سوی دیگر، شمار کشته‌های نظامیان صهیونیست در درگیری دیروز با رزمندگان مقاومت فلسطینی در شمال غزه به 13 تن رسید. رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که در این درگیری 17 نظامی صهیونیست زخمی شدند که حال 4 تن از آنها وخیم گزارش شده است.

مهمترین تحولات فلسطین اشغالی را در بیست و ششمین روز از عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

********************************************

15:42- مقاومت سرسختانه مبارزان مقاومت، صهیونیست‌ها را زمین‌گیر کرد

یکی از فرماندهان میدانی گردان‌های عزالدین القسام (شاخه نظامی گروه مقاومت فلسطین حماس) اعلام کرد: «تانک‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی در محورهایی که در نوار غزه به آن‌ها نفوذ کرده‌اند، به دلیل مقاومت سرسختانه مبارزان مقاومت قادر به پیشروی نیستند».

وی افزود: «مقاومت چندین خودروی نظامی رژیم صهیونیستی را منفجر کرد و مبارزان ما در بیش از یک محور با نیروهای اشغالگر درگیر هستند».

به گفته این فرمانده ، تعداد کشته‌شدگان نظامیان صهیونیست بیشتر از آمار رسمی اعلام شده است.

15:13- خروج 16 بیمارستان غزه از فرآیند خدمت‌رسانی

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد: «16 بیمارستان در نوار غزه به دلیل بمباران‌های رژیم صهیونیستی و تمام شدن سوخت از فرآیند خدمت‌رسانی به بیماران خارج شده‌اند که آخرین آن‌ها " الصداقة الترکی" ( دوستی ترکیه ) برای بیماران سرطانی بود».

14:25- مبارزان القسام اشغالگران صهیونیست را غافلگیر کردند

مبارزان گردان‌های قسام با حمله غافلگیرانه به خطوط پشت دشمن در منطقه بیت حانون واقع در شمال شرق نوار غزه حمله کرده و درگیری با آنها با سلاح های مختلف در جریان است.

14:52- تعداد شهدای غزه به 8796 نفر رسید

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که شمار شهدای غزه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر تاکنون به 8796 نفر افزایش یافته است.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد که از بین شهدا 3هزار و 648 کودک و 2هزار و 290 زن هستند.

14:29- فیلم حملات موشکی القسام

گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس ویدیویی از حملات موشکی انتقام جویانه خود را به اراضی اشغالی در نبرد طوفان الاقصی منتشر کرد.

14:20- القسام یک دستگاه تانک اسرائیل را هدف قرار داد

القسام اعلام کرد که مبارزان این گردان‌ها یک دستگاه تانک اسرائیلی را در منطقه «جحر الدیک»، با آرپی جی یاسین 105 هدف قرار داده و با نیروهای اسرائیلی وارد درگیری شدند.

14:02- دستور نتانیاهو برای محدود کردن شبکه الجزیره در فلسطین اشغالی

«شلومو کرعی» وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی از دستور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم برای محدود کردن فعالیت شبکه الجزیره در فلسطین اشغالی خبر داد.

14:01- جنایت جدید در جبالیا/ شهید و زخمی شدن دهها فلسطینی در غرب اردوگاه جبالیا

منابع فلسطینی از شهید و زخمی شدن دهها نفر پس از حمله وحشیانه جنگنده های رژیم صهیونیستی به غرب اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه خبر دادند.

الجزیره گزارش داد ، در بمباران یک محله مسکونی دیگر در منطقه «الفالوجا» در اردوگاه جبالیا ده‌ها نفر شهید و مجروح شدند.

مجروحان و قربانیان این حمله که بیشترشان را کودکان تشکیل می دهند به بیمارستان الاندونیسی منتقل شدند.

13:43- یک مقام یمنی: در پاسخ به هشدارهای آمریکا چندین موشک و پهپاد برایشان ارسال کردیم

احمد حامد مدیر دفتر ریاست جمهوری یمن در صنعاء: چند روز قبل پیامهایی به دست ما رسید مبنی بر اینکه آمریکایی ها به ما درباره اتخاذ مواضع قوی از سوی ملت یمن در قبال فلسطین هشدار داده‌اند.

ما در جواب هشدارهای آمریکا مبنی بر عدم دخالت در جنگ غزه، چندین موشک و پهپاد را شلیک کردیم.

13:29- امارات پروازهایش به تل‌آویو را تا 30 نوامبر تعطیل کرد

رویترز گزارش داد که شرکت هواپیمایی امارات پروازهایش به تل‌آویو و بالعکس را تا 30 نوامبر متوقف کرده است.

12:37- صدای آژیر خطر در اراضی اشغالی به صدا در آمد

منابع عبری زبان اعلام کردند که آژیر خطر مجددا در عسقلان، اسدود، لاخیش و بخش‌های وسیعی از اراضی اشغالی به صدا درآمده است.

12:35- القسام از کشته شدن 7 غیرنظامی اسیر در غزه در بمباران جبالیا خبر داد

گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد: 7 نفر از غیرنظامیان اسیر در غزه در بمباران روز گذشته جبالیا کشته شدند که 3 نفر از آن‌ها دارای گذرنامه خارجی(دو تابعیتی) بودند.

12:16- هلاکت 12 نظامی صهیونیست تنها در یک روز

شمار کشته‌های نظامیان صهیونیست در درگیری دیروز با رزمندگان مقاومت فلسطینی در شمال غزه به 12 تن رسید.

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که در این درگیری 17 نظامی صهیونیست زخمی شدند که حال 4 تن از آنها وخیم گزارش شده است.

پیش از این مقامات صهیونیست به هلاکت 9 نظامی خود در این درگیری‌ها اذعان و آن را ضربه‌ای "سخت و دردناک" توصیف کردند.

11:52- اعلام رسمی هلاکت 326 نظامی صهیونیست

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت تاکنون کشته شدن 326 نظامی را به خانواده هایشان ابلاغ کردیم.

11:33- گذرگاه رفح به روی مجروحان وخیم غزه باز می‌شود

ده‌ها دستگاه آمبولانس در گذرگاه رفح در انتظار انتقال مجروحان از غزه به مصر هستند.

رویترز به نقل از یک منبع از میانجی‌گری قطر برای بازگشایی گذرگاه رفح خبر داده بود.

بر اساس گزارش این خبرگزاری غربی ، به موجب این توافق قرار است به دارندگان پاسپورت خارجی و برخی افراد مجروح که وضعیت وخیمی دارند، اجازه خروج از این منطقه داده شود.

این منبع در عین حال تاکید کرد، این توافق ارتباطی به مسائل دیگر همچون آزادی اسرا یا آتش‌بس انسانی در غزه ندارد.

10:44- افزایش شهدای بمباران دوخانه در «خان یونس» به 12 نفر

خبرنگار الجزیره به نقل از منابع پزشکی اعلام کرد: «تعداد شهدای بمباران دو خانه در "خان یونس" واقع در جنوب نوار غزه که از سوی رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفت، به 12 نفر افزایش یافت».

10:41- خشم رژیم صهیونیستی از تصمیم بولیوی برای قطع رابطه با تل‌آویو

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از تصمیم بولیوی برای قطع رابطه با آن رژیم انتقاد کرد و آن را «تسلیم در برابر تروریسم و ایران» توصیف کرد.

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در ایکس ادعا کرد: «دولت بولیوی با این تصمیم خودش را با سازمان تروریستی حماس که 1400 اسرائیلی را قتل عام کرد در یک صف قرار داده است.»

10:26- میانجیگری قطر برای بازگشایی گذرگاه رفح

رویترز به نقل از یک منبع مدعی شد که قطر برای دستیابی به توافق میان مصر، حماس، اسرائیل با هماهنگی آمریکا برای بازگشایی گذرگاه رفح میانجیگری می‌کند.

10:18- پنتاگون: کماندوهای آمریکایی در اسرائیل حضور دارند

دستیار وزیر دفاع آمریکا گفته کماندوهای آمریکایی برای کمک به یافتن 200 اسیر حماس در اسرائیل (فلسطین اشغالی) حضور دارند.

کریستوفر مائر، دستیار وزیر دفاع آمریکا در یک نشست خبری در واشنگتن گفت: «ما داریم برای انجام چند کار به اسرائیلی‌ها کمک می‌کنیم.»

وی تصریح کرد که یکی از اصلی‌ترین وظایف کماندوهای آمریکایی کمک به اسرائیلی «برای یافتن گروگان‌ها و از جمله گروگان‌های آمریکایی است.»

این مقام پنتاگون از اظهارنظر درباره تعداد نیروهای عملیات ویژه آمریکایی که در حال حاضر در فلسطین اشغالی حضور دارند خودداری کرده است.

10:15- انهدام یک زره پوش نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در محله الزیتون غزه

گردانهای عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس از انهدام یک خودروی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شرق محله الزیتون غزه با آر پی جی یاسین 105 خبر داد.

10:10- اعتصاب عمومی در کرانه باختری

ساکنان کرانه باختری در واکنش به بمباران وحشیانه یک منطقه مسکونی در اردوگاه «جبالیا» واقع در شمال نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی که منجر به شهادت و زخمی‌شدن بیش از 400 نفر شد، دست به اعتصاب سراسری زدند.

اعلام اعتصاب سراسری و عزای عمومی در کرانه باختری برای بزرگداشت و احترام به اروح شهدای کشتار جبالیا برگزار می‌شود.

9:56- گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ترکیه و عربستان درباره غزه

«هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه با فیصل بن فرحان همتای سعودی خود به صورت تلفنی گفتگو کرد.

در این تماس، آخرین وضعیت جنگ غزه مورد بررسی قرار گرفت.

9:46- وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: کشته‌شدن نظامیان اسرائیل در غزه ضربه‌ای "سخت و دردناک" بود

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، کشته‌شدن نظامیان ارتش اسرائیل در نبرد با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در غزه را ضربه‌ای سخت و دردناک دانست.

در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی به هلاک 9 نظامی خود در درگیری با غزه اذعان کرده ، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش می دهند که 11 نظامی صهیونیست از روز گذشته در غزه به هلاکت رسیده و 17 نظامی نیز زخمی شدند که حال 4 نفر از آنها وخیم است.

9:27- درگیری شدید رزمندگان مقاومت با اشغالگران صهیونیست در محله «الزیتون» غزه

منابع محلی فلسطینی اعلام کردند که جنوب محله «الزیتون» شاهد درگیری شدیدی میان رزمندگان مقاومت فلسطین و نیروهای رژیم اشغالگر فلسطین بود.

بر اساس این گزارش، جنوب محله "الزیتون" غزه شاهد درگیری‌های بسیار شدیدی میان رزمندگان مقاومت فلسطین و نیروهای اشغالگر صهیونیست در حال نفوذ به این منطقه بود که در جریان آن صدای انفجارهای مداوم و تیراندازی شدید شنیده شد و پس از آن هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی وارد عمل شدند و دست به حملات شدید در این منطقه زدند.

9:14- قطع مجدد اینترنت در غزه و جنین

همچنین شرکت ارتباطات فلسطین مجددا از قطع کامل خدمات و اینترنت در نوار غزه خبر داد.

یورش‌های گسترده نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری هم زمان با حملات وحشیانه رژیم اشغالگر به نوار غزه همچنان ادامه دارد و طی ساعات گذشته شمار زیادی از فلسطینیان توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شدند.

خبرنگار الجزیره از درگیری گسترده میان فلسطینیان و نظامیان رژیم اشغالگر در شهر جنین خبر داد که طی آن رزمندگان فلسطینی در جنین، نظامیان دشمن را با بمب انفجاری هدف قرار دادند. هم‌زمان با یورش نظامیان صهیونیست به منطقه جنین یک هواپیمای جنگی نیز در آسمان این منطقه به پرواز درآمد.

به گزارش منابع فلسطینی، رژیم صهیونیستی هم‌زمان با یورش نظامیان خود به جنین، اینترنت این منطقه را نیز قطع کرد. اشغالگران به منزل اسیر «زکریا الزبیدی» در جنین حمله کردند و روی پشت بام آن مستقر شدند.

9:14- قطع آب و شرایط غیرانسانی نوزادان غزه

سازمان صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز نسبت به خطر مرگ و میر بالای نوزادان در نوار غزه در نتیجه کمبود آب خبر داده و اعلام کرد، زندگی نوزادان در غزه به دلیل کم‌آبی به شدت در خطر بوده و کودکان به خاطر نوشیدن آب شور و آلوده بیمار می‌شوند. علاوه بر آن حدود 940 کودک در غزه مفقود شده‌اند و تعداد زیادی زیر آوار هستند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از روز دوشنبه آب‌رسانی به جنوب غزه به دلایل نامعلوم متوقف شده و در سایه نبود سوخت، فعالیت کارخانه‌های آب‌شیرین‌کن ممکن نیست.

9:12- تلفات سنگین ارتش صهیونیستی در جنوب لبنان

حزب‌الله لبنان که حملات موشکی خود به مواضع رژیم اشغالگر در مناطق شمالی فلسطین اشغالی را در پاسخ به تجاوزات این رژیم تشدید کرده، شب گذشته آماری از تلفات ارتش صهیونیستی در جنوب لبنان را منتشر کرد.

بر اساس بیانیه حزب‌الله، مقاومت اسلامی لبنان از تاریخ 8 اکتبر یعنی یک روز بعد از عملیات طوفان الاقصی تاکنون 105 حمله علیه سیستم‌های ارتباطی و جاسوسی و راداری رژیم اشغالگر انجام داده است.

حزب‌الله همچنین اعلام کرد که در جریان عملیات‌های این حزب در مرز لبنان و فلسطین اشغالی تاکنون 120 نظامی صهیونیست کشته و زخمی و 9 تانک ارتش دشمن منهدم و یک پهپاد این رژیم سرنگون شده است.

8:16- هلاکت 9 نظامی صهیونیست در شمال نوار غزه به اذعان صهیونیست‌ها

ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز چهارشنبه به هلاکت 9 نظامی خود در شمال نوار غزه بر اثر اصابت موشک ضد تانک به یک خودروزرهی ارتش اسرائیل اعتراف کرد.

رژیم صهیونیستی تصاویر 6نظامی از 9 نظامی کشته شده خود در درگیری با رزمندگان فلسطینی را منتشر کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اعلام اسامی کشته‌شدگان صهیونیست در شمال غزه اعلام کرد که 4 نظامی دیگر نیز به شدت زخمی شدند. برخی منابع غیررسمی نیز از هلاکت 11 نظامی صهیونیست خبر دادند.

گردان‌های عزالدین القسام روز گذشته اعلام کرد که مقاومت تعداد زیادی از نظامیان صهیونیست را به هلاکت رسانده و بیش از 20 خودرو نظامی ارتش رژیم اشغالگر را منهدم کرده است.

////////////////////////////////

مهم ترین اخبار بامدادی بیست و ششمین روز جنگ غزه

درگیری‌ شدید در شرق خان‌یونس

خبرنگار شبکه الجزیره قطر از حمله توپخانه‌ای ارتش رژیم صهیونیستی به شرق خان یونس و درگیری شدید نیروهای مقاومت با اشغالگران در این منطقه خبر داد.

جلسه اضطراری کابینه جنگ نتانیاهو

شبکه الجزیره قطر بامداد امروز چهارشنبه گزارش داد جلسه کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به ریاست بنیامین نتانیاهو هم اکنون در مقر وزارت جنگ این رژیم در تل آویو در حال برگزاری است.

بولیوی روابط خود با رژیم اسرائیل را قطع کرد

خبرگزاری رویترز گزارش داد که دولت بولیوی روابط دیپلماتیک خود را با اسرائیل قطع کرد.

نماینده بولیوی: اسرائیل مسئول جنایت ضدبشری در غزه است

نماینده بولیوی در سازمان ملل در توضیح اقدام کشور در قطع روابط با رژیم اسرائیل گفت که ما برای احترام به قانون بین‌الملل چنین تصمیمی را گرفته‌ایم و اسرائیل مسئول جنایت‌های ضدبشری بوده و باید مسئولان این جنایت محاکمه شوند.

استقبال حماس از اقدام بولیوی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) طی بیانیه‌ای اقدام بولیوی در قطع روابط دیپلماتیک بولیوی با رژیم صهیونیستی را ستود و بار دیگر از کشورهای اسلامی و عربی که روابط خود را با این رژیم عادی‌سازی کردند، دعوت کرد که روابط خود را با این رژیم به کلی قطع کنند.

سفر بلینکن محدود به فلسطین اشغالی نخواهد بود

رسانه های رژیم اسرائیل گزارش دادند که وزیر خارجه آمریکا که قرار است روز جمعه این هفته برای دومین با فلسطین اشغالی سفر کند، با مقامات دیگری در منطقه نیز دیدار خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا