اجتماعی

هشدار و آماده‌باش مدیریت بحران برای بارش باران و وزش باد در تهران

حامد یزدی مهر از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر نفوذ و فعالیت متناوب سامانه‌های بارشی در استان تهران خبر داد و گفت:‌ طبق پیش بینی‌های هواشناسی از فردا پنجشنبه تا روز یکشنبه ۱۴ آبان‌ماه در نیمه شمالی و غربی تهران بارش باران همراه با رعد و برق را شاهد خواهیم بود. همچنین در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات بالادست و قله‌ها احتمال برف مورد انتظار است و کاهش نسبی دما و وزش باد شدید موقت نیز پیش‌بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد:‌ برابر پیش‌بینی‌های انجام شده بر اثر بارش‌های پیش‌بینی شده لغزندگی جاده‌ها و معابر و وقوع مه و کاهش دید و امکان اختلال در تردد به ویژه در جاده‌های کوهستانی وجود دارد لذا به همه عزیزانی که قصد تردد در جاده های کوهستانی را دارند توصیه می‌شود اولاً با تجهیزات کافی راهی شوند و ثانیاً حتماً از ایمنی و سلامت خودرو اطمینان حاصل کنند.

وی در ادامه به بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها بر اثر احتمال تداوم بارش‌های پیش‌بینی شده اشاره کرد و گفت: با توجه به این مورد آب گرفتگی معابر و اختلال در سفرهای بین شهری دور از انتظار نیست لذا از همه مردم می‌خواهیم از توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها اجتناب کنند. توصیه مدیریت بحران به کوهنوردان حرفه‌ای و آماتور این است که از فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب کنند.

یزدی مهر گفت: همچنین در هنگام وزش باد شدید نیز لازم است که مردم از استقرار از لبه پشت‌بام‌ها و بالکن‌ها و همچنین قرارگرفتن در مجاورت سازه‌های تبلیغاتی، سازه‌های ناپایدار، درختان فرسوده، ساختمان‌های نیمه کاره و هر آنچه که احتمال سقوطش درپی وزش باد وجود دارد، پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی گفت:‌ مدیریت بحران هشدارهای لازم را در این خصوص به دستگاه‌های امدادی، اجرایی و خدماتی داده و مسئولان مربوطه نیز لازم است که نسبت به پاک‌سازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب رودها توجه ویژه داشته باشند.

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا