علمی

پیاده‌روی زنانه یاسمین مقبلی و لورال اوهارا!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مقامات ناسا در بیانیه جدیدی نوشتند: «پیاده‌روی فضایی ۹۰» چهارمین پیاده‌روی فضایی خواهد بود که توسط دو زن فضانورد انجام می‌شود و آخرین آنها نیز نخواهد بود زیرا ما به زندگی و کار کردن در فضا ادامه می‌دهیم.

سفر مقبلی و اوهارا که برای ۲۰ اکتبر برنامه‌ریزی شده بود، ۱۰ روز به تعویق افتاد زیرا نشت مایع خنک‌کننده آمونیاک در رادیاتور پشتیبان ماژول علمی «نائوکا»(Nauka) روسیه شناسایی شد. مدیران ناسا روز ۱۱ اکتبر تصمیم گرفتند دو پیاده‌روی فضایی آینده ایالات متحده را به عنوان یک اقدام احتیاطی به تعویق بیندازند. روسیه نیز در ۲۵ اکتبر یک پیاده‌روی فضایی را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه اتفاق افتاده است، انجام خواهد داد.

پیاده‌روی‌های فضایی که در آنها از لباس‌های فضایی کنونی ناسا استفاده می‌شود، با بدن‌های کوچک‌تر شامل بدن زنان به ندرت سازگاری دارند زیرا این سخت‌افزار در دهه ۱۹۷۰ و زمانی طراحی شد که همه فضانوردان آمریکایی مرد بودند و مردان معمولا جثه بزرگتری دارند. لباس‌های فضایی جدیدی که برای برنامههای آینده ناسا از جمله اکتشاف ماه آماده می‌شوند، با اندامهای متفاوت سازگار خواهند بود.

دهه ۱۹۷۰ زمان متفاوتی برای استخدامها بود. در آن زمان، ناسا بیشتر فضانوردان خود را از ارتش انتخاب می‌کرد که بیشتر آنها مردان سفیدپوست بودند. اولین کلاس فضانوردی ناسا با حضور زنان و رنگین‌پوستان در سال ۱۹۷۸ برگزار شد زیرا ناسا در حال متمرکز شدن بر جنبههای علمی و فنی برای استخدام‌ فضانوردان خود بود.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا