اجتماعی

کشف یک میلیون قلم اموال مسروقه

به گزارش خبرآنلاین،سرهنگ محمدرضا اکبری در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال ابلاغ دستورالعمل شناسایی و دستگیری مالخران اموال مسروقه در کشور در طول سال ۱۴۰۲ بیش از ۲۵۸ هزار سارق و همچنین شش هزار و ۸۵۱ نفر مالخر دستگیر شدند.

ایسنا در خبری نوشت:وی افزود: با تلاش شبانه روزی و اقدامات موثر کارآگاهان مبارزه با سرقت بیش از یک میلیون و ۱۰۲ هزار قلم انواع اموال مسروقه کشف و تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار قلم نیز از این اموال به مالباختگان استرداد شده است.

معاون مبازه با سرقت پلیس آگاهی فراجا ادامه داد: رصد روزانه فضای مجازی و شناسایی سارقان و مالخرانی که اقدام به خرید و فروش اموال مسروقه می‌کنند از جمله اولویت های مهمی است که در سال جاری اجرا می‌شود. از دیگر اولویت های مهم همچون سالهای قبل در این خصوص طرح‌های شناسایی و دستگیری مالخران اموال مسروقه است که با توجه به جغرافیای جرم در استان‌های هدف تدوین شده و اجرای آن همچنان مستمر و با جدیت ادامه دارد.

اکبری تصریح کرد: کنترل مالخران حرفه‌ای و رها شده از زندان، تشکیل بانک اطلاعاتی مالخران حرفه‌ای، برگزاری نشست تخصصی با قوه قضائیه درخصوص مقابله جدی و بی‌امان با مالخران اموال مسروقه و… از جمله برنامههای مهم معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در این رابطه است.

۲۳۳۲۱۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا