رپورتاژ

4 مشکل و راه حل متداول سینک آشپزخانه

سینک کاربردی یک ویژگی کاربردی و ضروری در هر آشپزخانه ای است. به عنوان مثال، می توانید سبزیجات، میوه ها و ظروف را در سینک تمیز کنید.

یک سینک آشپزخانه معیوب می تواند منجر به تلفات شدید آب و افزایش قبض آب شما شود. آب ایستاده همچنین می تواند مواد را خورده کند – که احتمال نشت را افزایش می دهد – و رشد کپک را تشویق می کند. علاوه بر این، گرفتگی ها می توانند در سیستم سینک شما جمع شوند و باعث ایجاد بوی بد در آشپزخانه شما شوند.

اغلب اوقات، می توانید به سرعت اکثر مشکلات لوله کشی سینک آشپزخانه را شناسایی و برطرف کنید. در اینجا رایج ترین مشکلات سینک آشپزخانه و راه حل های ممکن است.

 1. زهکشی مسدود شده

برخی افراد تمایل دارند زباله ها را در سینک آشپزخانه قرار دهند تا آنها را دور بریزند. با این حال، زباله ها می توانند سینک را مسدود کرده و باعث انسداد شوند. خوشبختانه می توانید با یک متخصص لوله کشی تماس بگیرید تا زهکشی ها را باز کند.

به منظور به حداقل رساندن دفعات گرفتگی، هرگز نباید موارد زیر را در سینک خود قرار دهید:

 • شیر و سایر محصولات لبنی
 • ارد
 • زمین های قهوه
 • برچسب میوه و سبزیجات
 • استخوان های بزرگ
 • ماکارونی و برنج
 • پوسته تخم مرغ
 • روغن ها و چربی های پخت و پز

شما باید این وسایل را به جای سینک در سطل زباله بیندازید. علاوه بر این، مواد شیمیایی مانند رنگ به دلیل ماهیت خورنده مواد شیمیایی نباید وارد سینک شوند.

 1. شیرآلات نشتی

یک شیر آب نشتی می تواند روزانه مقادیر زیادی آب را هدر دهد. واشرهای فرسوده و کارتریج های شکسته از دلایل اصلی نشتی شیرها هستند. علل دیگر عبارتند از شکستگی حلقه های اورینگ و فشار نامناسب آب.

بهترین راه برای تعمیر شیر آب نشتی بستگی به نوع شیر آشپزخانه شما دارد. به عنوان مثال، می توانید واشر صندلی را روی یک شیر آب فشاری تعویض کنید. از سوی دیگر، مهر و موم های جدید می توانند نشتی در یک شیر آب دیسک سرامیکی را متوقف کنند. همچنین، می توانید از گریس لوله کش استفاده کنید یا همه پیچ ها را سفت کنید.

فشار کم آب

فشار آب از سینک آشپزخانه شما ممکن است شروع به کاهش کند. اگر شیرهای دیگر خانه فشار معمولی دارند خود سینک آشپزخانه مشکل دارد.

عوامل زیادی می توانند باعث کاهش فشار آب شوند، از جمله:

 • شیرهای کاهش فشار معیوب
 • لوله های نشتی
 • خطوط آب آسیب دیده
 • کارتریج های بی اثر
 • گرفتگی هواکش ها
 • توالت های نشتی

جامدات و سایر زباله ها می توانند هواکش را مسدود کنند. اگر دلیل فشار کم آب شما همین است، باید هواکش را جدا کرده و رسوبات را بردارید. اگر مشکل ادامه داشت، مقصر ممکن است آب سخت باشد. برای فیلتر کردن آب می توانید یک نرم کننده آب نصب کنید.

یک متخصص لوله کشی می تواند شیرها، خطوط آب و کارتریج های معیوب را جایگزین کند. اگر فشار آب پس از این تعمیرات کم ماند، باید با اداره آب شهری تماس بگیرید.

 1. خرابی دفع زباله

سینک آشپزخانه شما می تواند از سیستم های دفع زباله مداوم یا دسته ای استفاده کند. هر یک از سیستم های دفع دارای اصول کار منحصر به فرد است.

یک نقص الکتریکی می تواند باعث شود که سیستم دفع زباله روشن نشود. متوجه خواهید شد که موتور صدای زمزمه تولید نمی کند. قطع کننده مدار جدید می تواند مشکل برق را حل کند یا می توانید برای تعمیر سیم کشی با تکنسین برق تماس بگیرید.

در برخی موارد، موتور ممکن است زمزمه کند، اما سیستم دفع کار نمی کند. این نقص به این معنی است که تیغه های موتور به درستی کار نمی کنند. می توانید اجازه دهید دستگاه خنک شود یا سیستم دفع را مجدداً تنظیم کنید. اگر پره ها هنوز نمی چرخند، ممکن است مجبور شوید یک موتور یا تیغه های جدید بخرید.

سینک آشپزخانه خود را نگهداری کنید

شما از سینک برای شستن بیشتر وسایل آشپزخانه خود استفاده خواهید کرد، بنابراین باید در شرایط بهینه باشد. با این حال، چندین نقص می تواند بر کارایی سینک آشپزخانه شما تأثیر بگذارد. در صورت مشاهده هر یک از موارد فوق، با کارشناسان لوله کشی تماس بگیرید تا به سرعت مشکل را برطرف کنند.

منبع سایت نانوسان شاپ

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا