سیاسی

اذعان صهیونیست‌ها به استفاده از بمب‌های ممنوعه در غزه

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد که ارتش این رژیم از بمب‌هایی استفاده می‌کند که برای تخریب تونل‌ها و مواضع مستحکم طراحی شده‌اند و انفجار این بمب‌ها منجر به وضعیتی مشابه لرزش زلزله می‌شوند.

طبق گزارش این شبکه، فلسطینی‌ها اعلام کرده‌اند که حملات هوایی در نوار غزه منجر به «لرزش‌های غیرمعمول» می‌شود و گزارش‌ها حاکی از آن است که ساکنان نوار غزه لرزش‌های ناشی از این حملات را احساس می‌کنند.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی در ادامه گزارش داد: لرزش‌هایی که فلسطینی‌ها درباره آن صحبت کردند، ناشی از این بمب‌ها بوده که برای تخریب تونل‌های زیرزمینی طراحی شده‌اند.

وی افزود: بمب‌های ضربه‌ای در واقع بمب‌هایی هستند که ده‌ها متر زیر زمین به سنگرها نفوذ می‌کنند و سپس در اعماق زمین منفجر می‌شوند و در نتیجه این انفجار ساکنان منطقه لرزه‌هایی را احساس می‌کنند و به همین دلیل فلسطینی‌ها آنها را بمب‌های لرزه‌ای توصیف کرده‌اند.

پیش از این نیز، «فایز الدویری»، کارشناس نظامی شبکه الجزیره اعلام کرده بود، مهماتی که رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه از آن استفاده می‌کند، موشکی‌های هوا پرتاب (بمب) قدیمی‌ای هستند که اصلاح شده و به موشک‌های هدایت‌شونده و هوشمند برای تخریب اهداف مورد نظر تبدیل شده‌اند.

ایاد البزم، سخنگوی وزارت داخلی در نوار غزه نیز اعلام کرده بود، بیش از ۸۰ درصد از بمب‌هایی که رژیم اشغالگر در تجاوزاتش به نوار غزه استفاده می‌کند بمب‌های ساخت آمریکاست.

وی افزود: اشغالگران از بمب‌های دارای توانایی تخریب‌ گسترده برای انهدام استحکامات در مناطق کوهستانی استفاده می‌کنند و تناسبی با ماهیت منازل مسکونی در غزه ندارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا