سیاسی

نتانیاهو باید استعفا دهد

روزنامه اسرائیلی هاآرتص گزارش کرد که حمله ناگهانی حماس به رژیم صهیونیستی ، بدترین شکست در تاریخ موجودیت رژیم صهیونیستی بوده است و آن را وخیم‌تر از شکست «یوم کیپور» توصیف کرد.

این روزنامه اسرائیلی در مقدمه گزارش خود عملیات حماس را با شکست صهیونیست‌ها در جنگ یوم کیپور مقایسه کرد و نوشت، «سوپرایز بزرگ‌‌تر بود، «توجیهات» (ارائه شده توسط نتانیاهو) احمقانه‌تر بوده است و غفلت صورت گرفته بسیار هولناک‌تر بود و ضربه‌‌ به روحیه وخیم‌تر و هرج و مرج دیوانه‌تر و شوکی که وارد شد بیشتر بود و شمار غیرنظامیانی که به قتل رسیدند نیز بسیار بالاتر بود».

این روزنامه ادامه داد که شهروندان رژیم صهیونیستی در جوامع غزه به حال خود رها شدند و گردان‌های نظامی حامی این افراد به قلمروهایی برای محافظت از شهرک‌نشین‌ها اعزام شدند و بنابراین صهیونیست های منطقه غزه بدون محافظ باقی ماندند و بسیاری از آن‌ها در حمله حماس کشته یا به گروگان گرفته شدند.

هاآرتص حوادث اخیر را با هولوکاست مقایسه کرد و نوشت که این رخدادها یادآور هولوکاست بود و سپس عذرخواهی کرد و نوشت که برای چنین شکست گسترده‌ای، جای هیچ‌ بخششی وجود ندارد و یک نفر مقصر این فاجعه هولناک است و او «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است.

این روزنامه سپس ادامه داد، با این‌حال ما در مواجهه با این شکست عظیم، شاهد نمایشی باورنکردنی از بی‌خیالی هستیم. مردی که نتانیاهو به او دروغ گفت، او را گمراه کرد، تهمت زد، مورد شرمساری‌اش شد و هر توافقی را با او زیر پا گذاشت، به داخل دولت می‌خزد و با چنین کاری به نتانیاهو اجازه می‌دهد که بدون پرداخت هرگونه هزینه چنین فاجعه‌ای که مسئول آن است، در قدرت باقی بماند و مانع از تلاش‌ها برای استعفای این فرد کلاهبردار می‌شود.

این روزنامه اسرائیلی سپس ادامه داد که «بنی گانتز» وزیر جنگ اسرائیل حتی نمی‌داند که نتانیاهوی کلاهبردار پس از سه ماه وقتی که او را مقصر تمامی این شکست‌ها اعلام کرد، همچون یک آدامس جویده شده او را بیرون خواهد انداخت.

طبق این گزارش، اگر اوضاع به شکلی بود که نتانیاهو در حزب مخالفان قرار داشت و «یائیر لاپید» یا «آویگدور لیبرمن» نخست‌وزیر بودند، نتانیاهو به تلویزیون می‌آمد تا نخست‌وزیر را عامل این شکست هولناک و مرگ بیش از 700 صهیونیست معرفی کند پس بنابراین این کاری است که گانتز، لاپید و لیبرمن باید انجام دهند و نباید از وحدت کاذب صحبت کنند. آن‌ها نباید راه نجاتی برای یک کلاهبردار فراهم کنند. اگر واقعاً می‌خواهند اسرائیل را نجات دهند، باید نتانیاهو را از قدرت برکنار کنند.

هاآرتص با اشاره به این موارد نوشت، روشن است که حتی درون یک دولت متحد، نتانیاهو فقط به خودش اهمیت می‌دهد و آن‌ها را فریب می دهد.

این روزنامه سپس توصیه کرد که لاپید، گانتز و لیبرمن باید با صدای بلند علیه نتانیاهو متحد شوند و باید به رأی‌دهندگان خود توضیح دهند که تا زمانیکه نتانیاهوی کلاهبردار در قدرت است، جانشان در خطر خواهد بود و اگر چنین چیزی را درک نکنند و از واکنش حامیان نتانیاهو بهراسند، بهتر است خودشان کناره‌گیری کنند و بعنوان مشاوران پیشاهنگ‌ ادامه فعالیت دهند.

هاآرتص سپس به کارنامه ضعیف نتانیاهو اشاره کرد و نوشت، برای مدت 9 ماه، نتانیاهو حتی یک سر به جوامع غزه نزد و هیچ‌ سؤالی درباره استقرار ارتش نکرد و به هشدارهای رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس شین بت مبنی بر آن‌که کودتا علیه رژیم، ارتش و بازدارندگی را تضعیف می‌کند، گوش نداد و دشمن را ترغیب به حمله کرد.

این روزنامه سپس نوشت، تمامی هشدارها به حقیقت پیوست و نتانیاهو کسی بود که «مفهومی» را ابداع کرد که ما را به خواب برد و بارها تکرار کرد که حماس مهار شده است و خواهان جنگ با ما نیست.

این رسانه اسرائیلی سپس در پایان گزارش خود نتیجه‌گیری کرد که برای تمامی این جنایات و برای نجات اسرائیل، نتانیاهو باید همین امروز استعفا دهد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا