سیاسی

هدف حملات رژیم صهیونیستی، ناامید کردن مردم از گزینه مقاومت است/ طرفی که باید ناامید شود، اسرائیل است/ حمله به غزه، خوی وحشی رژیم صهیونیستی را نمایان‌تر کرد

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، امروز شنبه (۲۰ آبان) به مناسبت روز شهید، سخنرانی خود را آغاز کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان در آغاز این سخنرانی به شهدای این جنبش پرداخت و گفت: این مناسبت فقط برای یادآوری است که با یک عملیات بزرگ آغاز شد و در جریان آن بیش از ۱۰۰ سرباز و افسر صهیونیستی کشته شدند و سه روز عزای عمومی در این رژیم غاصب اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه امروز، روز همه شهدا در مسیر ماست، ادامه داد: شهادت، پیروزی را می‌سازد. امام خمینی (ره) نیز فرمودند که در کربلا، خون بر شمشیر پیروز شد. امروز نیز شمشیر آمریکا بر گردن منطقه ما و مردم آن قرار دارد.

نصرالله با بیان اینکه خون شهدا باعث بازدارندگی در برابر دشمنان شده است، افزود: شهدای ما اهل بصیرت هستند. آنان دوست و دشمن و راه و بیراهه را می‌شناسند. آنان می‌دانند که در زمان و مکان مناسب چه کاری انجام دهند. آنان، مسئولیت‌پذیر بوده و اهل عمل و جهاد و صبر هستند.

دبیر کل حزب الله در ادامه به مسئله تجاوزات صهیونیستها به مردم فلسطین پرداخت و گفت: رژیم صهیونیستی به صورت علنی، آشکار و مفتضحانه، به نوار غزه حمله می‌کند. وحشی‌گری اسرائیل نیز در نوار غزه، کم نشده است، بلکه هر روز بر آن افزوده می‌شود. این حملات نشانگر خوی انتقامجویی وحشیانه‌ صهیونیستی است که هیچ حد و مرزی ندارد.

سید حسن نصرالله عصر روز جمعه گذشته، برای نخستین بار از زمان آغاز عملیات مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی، پیرامون تحولات جاری در اراضی اشغالی فلسطین سخنرانی کرد و گفت که فلسطینیان طراحان اصلی عملیات «طوفان الاقصی» هستند.

وی با اشاره به اینکه نبرد طوفان الاقصی برای ملت فلسطین و آرمان آن‌هاست و هیچ ارتباطی با هیچ مسئله منطقه‌ای و بین‌المللی ندارد، گفت: آنچه در طوفان الاقصی رخ داد، نشان داد که ایران هیچ قیمومیتی بر گروه‌های مقاومت ندارد و تصمیم‌گیرندگان واقعی سران مقاومت و رزمندگان آن‌ها هستند.

دبیر کل حزب الله خاطر نشان کرد: اقدام بزرگ طوفان الاقصی منجر به وقوع زلزله‌ای امنیتی، سیاسی، روانی و روحی در سطح رژیم صهیونیستی شد که پیامدهای موجودیتی و راهبردی برای آن‌‌ها به دنبال خواهد داشت و زمان حال و آینده این رژیم را تحت تاثیر قرار خواهد داد».

وی با بیان اینکه روز شهید امسال با رخدادهای تاریخی در منطقه همزمان شده است، به ویژه در غزه، تصریح کرد: در غزه رژیم صهیونیستی در حال حمله به زنان، کودکان و سالمندان و همه غیر نظامیان است. اما در مقابل، شاهد ایستادگی قهرمانانه مقاومت فلسطین در برابر دشمن صهیونیستی هستیم. حملات صهیونیستها در سطح منطقه و جهان، خطرناک و استثنائی است.

نصرالله با اشاره به اینکه دو میلیون نفر در غزه، به صورت شبانه‌روزی در زیر بمباران قرار دارند، عنوان کرد: در این حملات، هیچ حرمتی برای مساجد، کنیسه‌ها، مدارس، بیمارستانها وجود ندارد. عجیبترین چیز در این تجاوز، حمله علنی توأم با بهانه‌های واهی به بیمارستانهاست. این تجاوز، کم نشده، بلکه روز به روز افزایش یافته است.

هدف حملات رژیم صهیونیستی، ناامید کردن مردم از گزینه مقاومت است

دبیر کل حزب الله با تأکید بر اینکه صهیونیستها از رهگذر این تروریسم و وحشیگری، هدف دارند و صرفا به خاطر انتقام از مردم فلسطین نیست، گفت: یکی از اهداف اصلی دشمن، تسلیم کردن است، نه فقط تسلیم کردن مردم غزه و فلسطین، بلکه شامل مردم لبنان و همه کشورهای منطقه می‌شود. هدف آنان، از بین بردن مطالبه حقوق مشروع است. هدف این است که مردم از گزینه مقاومت ناامید شوند و فرهنگ تسلیم شدن نیز تثبیت گردد تا اینکه بگویند هزینه مقاومت بسیار زیاد است و باید از آن دست بردارید.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی مردم غزه را می‌کشد تا به مردم لبنان بگوید که ببینید سرنوشت شما نیز این گونه خواهد بود ، ادامه داد: اسرائیلیها ادعا می‌کنند که دهها هزار هدف نظامی متعلق به جهاد اسلامی و حماس را بمباران کرده‌اند، ولی واقعیت این است که آنان، تمامی منازل و مردم فلسطین را هدف حملات خود می‌دانند تا اینکه به هدف خود برسند، ولی این هدف، محقق نخواهد شد.

طرفی که باید ناامید شود، اسرائیل است

نصرالله با بیان اینکه ظاهرا صهیونیستها از قتل، کشتار، آواره کردن و تخریب منازل مردم فلسطین در طی 75 سال گذشته درس نگرفته‌اند، گفت: نتیجه این اقدامات چه شد؟ آیا مردم فلسطین از مقاومت دست برداشتند؟ بر عکس، این مقاومت و اراده و فرهنگ، نسل به نسل تقویت شد، تا اینکه به بالاترین درجه در امسال و در طوفان الاقصی رسید. در لبنان نیز وضعیت همین گونه است. مردم لبنان پس از تمامی کشتارهای صهیونیستها، دست از مقاومت برنداشتند.

دبیر کل حزب الله تأکید کرد که دشمن صهیونیستی باز هم مانند گذشته دچار اشتباه محاسباتی شده است، گفت: مردم لبنان به مقاومت، پایبندتر شدند. متأسفانه برخی از رسانه‌ها و نویسندگان عربی و غربی به صورت عمدی و سهوی در راستای این هدف صهیونیستها عمل می‌کنند. طرفی که باید ناامید شود، اسرائیل است؛ اسرائیل بداند که از پیکر شهدای غزه و لبنان، نسلهایی از مقاومت سر برخواهند آورد که در مبارزه با این اشغالگر و نابودی آن بسیار مصمم‌تر خواهند بود.

حمله به غزه، خوی وحشی رژیم صهیونیستی را نمایان‌تر کرد

وی با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی در این حمله، به خودش آسیب زیادی وارد کرده است، افزود: یکی از این ضررها، این است که خوی وحشی خود را بیشتر به مردم منطقه و جهان نشان داد. آنان طی سالهای گذشته در رسانه‌ها چنین وانمود می‌کردند که انسانهای خوبی هستند و خواستار صلح هستند، ولی این تصویر، از بین رفت. ملتهای ما بعد از این حملات، عادی‌سازی روابط با صهیونیستها را به صورت محکمتری رد خواهند کرد.

نصرالله در ادامه، تظاهرات حمایتی از مردم غزه را که در کشورهای مختلف اسلامی برگزار شد، بسیار مهم خواند و گفت: مهمترین از این، تظاهراتهایی است که در واشنگتن، لندن، پاریس و کشورهای غربی برگزار شد، از اهیمت زیادی برخوردار است؛ زیرا باعث فشار بر دولتهای غربی خواهد شد. دیگر هیچ کس در جهان خواستار ادامه حمله به غزه نیست، به جز دولت آمریکا و دنباله‌روان این کشور. اکنون آمریکاییها در این مسئله منزوی شده‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا